Burgenland Extrem Tour 2016

Sportolónk, Ilyés Róbert beszámolója a Burgenland Extrem Tour 2016-ról.

Csütörtökön késő délután átvettük a rajtcsomagunkat Papp Bálinttal az ausztriai Oggauban, majd visszamentünk Hegykőn lévő szállásunkra, ahol Cserni Ágota már elintézte a bejelentkezésünket. Előre elkészített táskámat még átnéztem és kiegészítettem egy-két fontos dologgal, majd a kényelmes ágyban kicsit nehezen, de elaludtam. Péntek éjjel 2:15-kor ébredés. Nehéz volt kikelni az ágyból mivel kint kb.-11c fok volt és arra gondoltam milyen jó lenne még egyet fordulni, aztán gyorsan kikeltem és nekiálltam teát főzni a termoszba.
Január 22, Oggau, 4:30, start-ra várva. 1718 induló, köztük nagyon sok magyar. Fejlámpával indultunk, sötét volt mikor a településről kiértünk és pár óra elteltével már hajnalodott. Szerencsémre kisebb dombocskákon haladtam ez időben, így a Fertő-tó irányába nézve láthattam a nap kibontakozását. Első 20 km-em gyorsabb tempójú futásban követtem a Bálintot majd le is szakadtam róla. A túra a Fertő –tó megkerüléséből az adott útvonal betartásán haladva kellett teljesíteni. Nemzeti parkon keresztül, osztrák és magyar településeken, ill. a kerékpárúton. Ellenőrzőpontok nem voltak így mindenki a saját becsületességére bízva teljesíti, ki így ki úgy,. (Ebbe nem mennék most bele.) A frissítőpontok nagyon gazdagon voltak ellátva minden fajta jóval, kiváló minősítést adok a rendezőknek ezen a téren. Hogy hány fok volt napközben azt nem tudom, de gyönyörűen szépen világított a nap és a sík terepen áthaladva szélmozgásának semmi jele nem mutatkozott. Hideg lehetett, mert mikor a kesztyűmet levettem egy két percre rögtön megdermedt és a polár pulcsimon kicsapódó pára is zúzmarás formát vett fel.
Első 25-27 km után átváltottam egy biztonságosabb tempóra, ami abból állt, hogy 30-50m séta után 50-100m lassú kocogás követte. Kicsit idegőrlő 30-50 m távolságú két pontot találni és a dupláját vagy kicsivel többet futni, de egy egész jó taktika volt ezen a hosszú túrán, amit majd a következőkben is egyre többször fogom ezt használni. Estére értem be fél 8 körül így a naplementében is részem volt J . Célban néhány fotó, egy kis pihenés aztán vissza a hegykői szállásra. Lábaim elfáradtak, lett egy nagyobb vízhólyagom. És egy kis büszkeség, hogy teljesítettem, hiszen 551-en értek célba. Úgy tudom ez talán az 5-ik rendezésük volt és talán a legkönnyebb (időjárás kegyes volt), de számomra egy nehéz felkészülés és egy újabb kis önismeretre tettem szert!
Adatok a túra végeztével :
111 km ;
15 óra 25 perc;
575m szintemelkedés;
1718 induló – 551 célba érkező.